Cześć, jestem Karina.

Jeśli czujesz, że utknąłeś w negatywnym cyklu ze swoim związkiem, problemami psychosomatycznymi lub lękiem i depresją, jestem tutaj, aby pomóc Ci doświadczyć zmiany, ulgi i lekkości, której szukasz. Jestem psychoterapeutką i psychologiem z pasją do pracy na rzecz zmian, która naprawdę zmienia życie klientów, których widzę w terapii online.

O mnie

Karina Teuchtmann psycholog, psychoterapeuta

Lubię swoją pracę i lubię towarzyszyć na rozwój osób, które zaczynają proces zmian. Na początku głównym ich tematem może być:

  • stres, lęk, ataki paniki
  • problemy w związkach
  • depresja
  • trauma

Moja droga do pracy terapeutycznej to studia psychologiczne na SWPS w Warszawie, szkolenie w nurcie analizy egzystencjalnej w Stowarzyszeniu Logoterapii i Analizy Egzystencjalnej  GLE w Wiedniu,  kurs pomocy psychologicznej w szkole psychoterapii skierowanej na klienta w APG Wiedeń, warsztaty z ACT (Acceptance and Commitmment Therapy).
Doświadczenie kliniczne zdobywałam pracując w Austrii na oddziale psychosomatyki Kliniki Uniwersyteckiej AKH,  w prywatnym szpitalu Göttlicher Heiland i w pracy  socjoterapeutycznej
z  nastolatkami w Integrationshaus i w Polsce w Szpitalu św. Zofii na Żelaznej w Warszawie.  W tej chwili prowadzę gabinet prywatny i oferuję terapię online.

Terapia traum

Czym jest trauma?

Nasze psychiczne zranienia są traumatyczne, jeśli są rezultatem nagłego i intensywnego zagrożenia lub efektem bycia narażonym na długotrwałe poczucie lęku i niepokoju. Traumatycznym doświadczeniem może być m.in.: choroba, operacja, pobyt w szpitalu w dzieciństwie, utrata domu rodzinnego, doświadczenie zaniedbania, emocjonalnej lub fizycznej przemocy, bycie świadkiem przemocy, ofiarą wypadku, doświadczenia prenatalne, porodowe, utrata rodzeństwa, śmierć kluczowych opiekunów.

Jakie są symptomy po doświadczeniu traumy?

Jeśli stresującym wydarzeniom towarzyszyło poczucie bezradności i bezbronności, a nawet poczucie zagrożenia życia lub własnej integralności, często dochodzi do rozwinięcia się i umocnienia na całe życie lękowych wzorców zachowania i przeżywania świata.  Traumatyczne wydarzenia z przeszłości zostawiają negatywny wzorzec w naszym układzie nerwowym, są odpowiedzialne za flashback’i, lęk, drażliwość, poczucie rozczarowania, smutku, wściekłości, wyparcia, wielu reakcji psychosomatycznych.

Czym jest terapia traumy?

Terapia traumy ma na celu zapewnienie ulgi w cierpieniu spowodowanym wydarzeniami traumatycznymi, do których doszło w przeszłości. Jej celem jest ustabilizowanie nas, umożliwienie nam doświadczenia innej jakości w życiu: bezpieczeństwa, wsparcia i poszerzonej świadomości, stworzenie nowych punktow odniesienia w naszym systemie nerwowym, byśmy mogli uwolnić się od bólu przeszłości i zbudować nowe poczucie siebie w teraźniejszości.

Czy traumę można wyleczyć?

Niezależnie od tego z jakiego powodu odczuwamy dyskomofort emocjonalny, psychiczny i somatyczny w odpowiedzi na przeżytą traumę, mamy szansę na nowy początek, na uzyskanie poczucia zaradności i kształtowanie naszego życia w zgodzie z naszym potencjałem. Warto zacząć proces zmian, uleczyć dawne rany.

Jak zacząć?

Zapraszam do umówienia się na sesję i zaczęcie zmian.

Dziękuję za Wasze zaufanie.  Z wdzięcznością towarzyszę w pięknych procesach osób, które czują się gotowe na ponowne wejście w swoje życie.

Gratuluję zrobienia pierwszego kroku w kierunku poprawy swojego życia i wzmocnienia relacji. Moją misją jest świadczenie pełnych współczucia, poufnych i profesjonalnych usług terapeutycznych osobom i parom, które chcą wprowadzać pozytywne zmiany w swoim życiu.

Terminy:

Zadzwoń: +43 6607 628 550 lub napisz do mnie: karina.teuchtmann@gmail.com w celu uzyskania wstępnej konsultacji.
Wszystkie sesje indywidualne (twarzą w twarz i online) trwają 50 minut. Sesje terapii par trwają 90 minut.

Zasady anulowania:

Odwołaj i przełóż sesję przed dniem spotkania. Opuszczone sesje i późne anulowanie (w dniu spotkania) będą skutkowały pełną opłatą.

Formularz kontaktowy